MB HOCKEY CAMP SUMMER 2022

Trenéři

René Vydarený

René Vydarený je bývalý vynikající slovenský obránce, účastník olympijských her v Soči, vicemistr světa z domácího šampionátu v roce 2012 a majitel slavného Memorial Cupu s Rimouski Océanic. Renda začal kariéru doma v Bratislavě, odkud se přesunul do zámoří, kde si prošel juniorskou QMJHL nebo i AHL, kde strávil tři sezony. Ve své domovské vlasti odehrál v seniorských kategoriích pouze dvě sezony, když oblékal dres Trnavy a Slovanu Bratislava, ze kterého se přesunul v roce 2005 do Českých Budějovic. V české extralize oblékal také dres HC Sparty Praha a Mountfieldu Hradec Králové. Největší porci zápasů však má v českobudějovickém týmu, kterému pomohl v sezoně 19-20 k postupu zpět mezi českou hokejovou smetánku. Po skončení profesionální kariéry v roce 2021 začal oblékat dres HC Samson České Budějovice a věnovat se trénování mládežnických kategorií.

Vladimír Sičák

Vladimír Sičák je bývalý skvělý obránce, český reprezentant a vítěz české extraligy s Pardubicemi. S hokejem „Sígr“ začal v rodném Jindřichově Hradci, odkud se přesunul do krajského města. Na konci 90. let se přesunul do zámoří, kde hrál v kanadské WHL nebo americké ECHL a IHL. Ze zámoří se vrátil do Evropy, konkrétně do Finska, kde hájil barvy HPK nebo TPS Turku a Kärpät Oulu. Se švédskými zastávkami v MODU a v Malmö se přesunul do Českých Budějovic, kde získal dva bronzy. Nejvíce utkání však odehrál za karlovarskou Energii. Kromě již zmíněných týmů oblékal také dres pražské Sparty, Vítkovic nebo Pardubic. Na sklonku kariéry oblékl dres David Servisu a nyní hraje za českobudějovický Samson po boku Rendy Vydareného.

David Matějka

David Matějka je mladý útočník píseckých králů hrajících českou třetí nejvyšší soutěž. Hokejovou kariéru však začal ve své rodné Praze. Následně se přesunul na jih Čech do Českých Budějovic, kde působil do staršího dorostu a poté se vrátil zpět do Prahy na Slavii, za kterou si zahrál i v Chance lize. Přes Kobru Praha a Tábor se „Prales“ dostal do již zmíněného Písku, kde už kroutí čtvrtou sezonu. Kromě aktivní hokejové kariéry se věnuje i trénování mládežnických kategorií s trenérskou licencí C.

Michal Michal

Michal Michal je mladý obránce českobudějovického Samsonu a vynikající bruslař. S hokejem začal „Myšák“ v rodných Českých Budějovicích a v mládežnických kategoriích si vyzkoušel například vyhlášenou hokejovou akademii v Salzburgu nebo také zámořskou U.S. Premier Hockey League. Po návratu ze zámoří oblékal znovu dres českobudějovického Motoru, kde v místní juniorce dělal i asistenta kapitána. Naskočil také za A mužstvo Motoru v Chance lize, odkud se přesunul do David Servisu ČB a přes univerzitní tým Black Dogs Budweis do Samsonu. Michal je majitelem trenérské licence B a v současnosti vede českobudějovické mladší žáky B.

Tomáš Cibulka

Tomáš Cibulka je fitness trenér, kondiční trenér, instruktor a bývalý hokejový útočník. Celou hokejovou kariéru strávil „Cíba“ doma v Českých Budějovicích, kde oblékal dres mládežnických kategorií Motoru a v dospělosti David Servisu České Budějovice. Kromě aktivní hokejové kariéry vlastní trenérskou licenci C, kterou využil při trénovaní mladých hokejistů. Po tři roky se věnoval také soutěžnímu fitness, ve kterém získal v roce 2008 stříbrnou medaili v mistrovství Čech. Láska k fitness ho neopustila dodnes, neboť Tomáš je téměř dvě desítky let fitness trenérem, kondičním trenérem a instruktorem ve Sport Centru Delfín v Českých Budějovicích. Ve svém repertoáru klientů má mimo jiné mnoho profesionálních sportovců, například hokejistu Lukáše Sedláka, hrajícího KHL, nebo zápasníka MMA Karlose Vémolu, který jako první Čech v historii zápasil v UFC. Svůj potenciál zúročil tříletým působením u hokejistů českobudějovického Motoru, které vedl jako kondiční trenér pod dohledem hlavního trenéra Václava Prospala.