MB HOCKEY CAMP SUMMER 2022

Program

Program MB kempu:

MB kemp je pětidenní kurz pro mladé nadějné hokejisty ročníku 2005-2014, který má hráče seznámit s tím, co obnáší být profesionálním hokejistou. Celý kemp je různorodý a děti si v každém dni vyzkouší jiné situace. Od bruslení, přes střelbu a herní situace až po tzv. GAME DAY, kde se děti na den převtělí do profesionálních hokejistů. Na konci každého dne se děti zúčastní krátké vzdělávací přednášky, například od Policie ČR, která děti seznámí s nástrahami sociálních sítí, dále pak od Radoslava Sakaláše, který působí jako fyzioterapeut u hokejového národního týmu Česka, a dále od Milana Gulaše, Filipa Hronka nebo od Dominika Kodrase, kteří budou hovořit převážně o tom, co to je být profesionální sportovec.

Pondělí - Skating Monday:

Pondělí bude zaměřeno na bruslení. Celý den bude rozdělen na dvě tréninkové jednotky na ledě a na dvě tréninkové jednotky v tělocvičně pod dohledem kondičního trenéra. Děti postupně přejdou od základních prvků bruslení až po ty složitější bez puku i s pukem. Vyzkouší si bruslení po hranách, překládání, obraty nebo power skating. Dopolední tréninková jednotka na suchu bude pod dohledem reprezentačního kondičního trenéra Dominika Kodrase. Odpolední tréninková jednotka bude pod dohledem kondičního trenéra Tomáše Cibulky a bude zaměřena na kompenzační cviky a Core cviky, které posilují střed těla.

Úterý - Shooting, Passing & Skills:

Úterní ráno bude zaměřeno na střelbu a přihrávky. Cvičení budou postavena tak, aby hráči využili přihrávku nejen forhendovou stranu, ale také bekhendovou a z jízdy vzad. Střílet budou z různých situací - ze strany, po kličce, z před brankového prostoru nebo z dorážky.

Odpolední tréninková jednotka bude čistě zaměřena na hokejové dovednosti. Snaha bude zlepšit veškeré základní hokejové dovednosti, jako jsou bruslení, střelba, přihrávky, kontrola puku nebo vhazování. To vše pod dohledem útočníka Milana Gulaše a obránce Filipa Hronka. Po dovednostech budou zařazeny minihry, které na malém prostoru podněcují ke zlepšení rychlosti reakce hráče na změnu herní situace a k využití naučených dovedností v rychlosti.

Tréninkové jednotky na ledě budou proloženy, stejně jako předchozí den,off-ice tréninky na suchu pod dohledem Dominika Kodrase a Tomáše Cibulky.

Středa - Rovnovážné situace:

Náplní středečního ranního tréninku budou primárně situace 1v1 a 2v2, které jsou nejčastějšími herními situacemi v zápasech. Cvičení budou probíhat v různých částech hokejového hřiště. Budou jak celoplošné, tak na malém prostoru nebo v rohu hřiště.

Odpolední trénink bude opět zaměřen na dovednosti a na minihry při rovnovážných situacích. Závěr tréninkové jednotky si hráči vyzkoušejí prodloužení tři na tři na celé hřiště.

Tréninkové jednotky na ledě budou proloženy, stejně jako předchozí den,off-ice tréninky na suchu pod dohledem Dominika Kodrase a Tomáše Cibulky.

Čtvrtek - Nerovnoměrné situace (2v1, 3v2, …):

Ranní tréninková jednotka bude zaměřena převážně na nerovnovážné situace dva na jednoho. Opět si hráči vyzkoušejí situace v různých částech hřiště, ať už v rohu, na různých místech v třetině nebo na celém hřišti.

Odpolední část bude zaměřena na dovednosti a minihry při nerovnovážných situacích, převážně tři na dva.

Tréninkové jednotky na ledě budou proloženy, stejně jako předchozí den,off-ice tréninky na suchu pod dohledem Dominika Kodrase a Tomáše Cibulky.

Pátek - Game Day:

Hráči si v tento den vyzkouší, co obnáší být profesionálním hokejistou. Od rozcvičky přes předzápasovou poradu až po samotný zápas a pozápasové rozhovory.